Dzisiaj jest: 27 Września 2020  |  Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Budowa Twierdzy Modlin nabiera rozpędu. Po raz kolejny spotkaliśmy się aby realizować nasz nowy projekt. Tym razem odstawiliśmy na bok linijki, długopisy i nożyki do cięcia i zabraliśmy się za to co wszyscy lubią najbardziej: pędzle. Uczestnicy zajęć wykazali się niebywałą cierpliwością i dbałością o szczegóły. Nie możemy się doczekać następnych zajęć, na których z pewnością uda nam się wykończyć kolejne modele do naszej planszy. Wszystkich chętnych zapraszamy w czwartki na godzinę 15:50

Projekt "PATRIOTYZM I POSTAWY NASZYCH PRZODKÓW"

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022

w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej"

Partnerzy: Szkoła Podstawowa im. Władysława Długosza w Siarach

Stowarzyszenie Pogranicza

Zumba Kids, czyli tańce hulańce, a także świetna zabawa  Dzisiaj najmłodsi rywalizowali podczas gry "Gazetomania", graliśmy także w "Skojarzenia" 😁😊

Link do filmiku: https://www.facebook.com/gok.sekowa/videos/3599044476813459

Dzieciaki!
Mam dla Was coś niezwykłego!
Na zbliżających się "Warsztatach Kreatywnych z Karoliną" będziemy odgrywać teatrzyk kukiełkowy do wiersza Jana Brzechwy. Wcielimy się w postacie zwierzątek żyjących na łące, a całość nagramy, żeby później, w dowolnej chwili móc odtwarzać.

Co Wy na to?

Zapraszam
Karolina

A my działamy!
Tworzymy!
Mamy mnóstwo pomysłów!

30 września o godz. 19:00 zapraszamy na koncert premierowy Kwartetu Galicyjskiego, promujący płytę pod tytułem LEGENDY. Koncert transmitowany będzie na Youtube oraz w mediach społecznościowych zespołu.

Wydarzenie zostało zarejestrowane w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej.

Kwartet Galicyjski to kameralny zespół smyczkowy, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną oraz autorskie utwory inspirowane muzyką ludową.

Album „LEGENDY” zawiera w sobie kompozycje altowiolistki zespołu - Ewy Borcz, inspirowane ludowością. Jest to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Całość następujących po sobie utworów przechodzi płynnie od baśniowych opowieści, do dzisiejszego, realnego świata, pełnego zagrożeń i problemów cywilizacyjnych, z którymi zmaga się każdy z nas.

Płyta objęta została patronatem Burmistrza Miasta Gorlice.

Link: https://www.gorlice.pl/pl/220/8624/zbliza-sie-premiera-plyty-kwartetu-galicyjskiego.html

Wrzesień 2020