Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 22 Października 2019  |  Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty lutnicze, które poprowadził pan Andrzej Pancerz mistrz lutnictwa z Biecza. W czasie spotkania zaprezentował uczestnikom wykonane z drewna skrzypce oraz przedstawił kolejne etapy tworzenia instrumentu. Przy muzyce skrzypiec, na których zagrała Hanna Zając, uczestnicy na zwykłej desce z drzewa czereśniowego zamocowali strunę, następnie smyczkiem próbowali wydobywać dźwięki. Czy się udało? I czy to było możliwe?
Tak, próba zakończyła się sukcesem, w ten sposób lutnik włączył się w przygotowywanie bajkowych postaci i wspólnie z dziećmi  jedno z bajkowych drzew uczynił instrumentem smyczkowym.
Przygotowanie przez dzieci  drewnianego smyczkowego instrumentu zostało wyznaczone jako cel kolejnych warsztatów. W odkrywaniu muzyki zaklętej w drewnie uczestnicy zajęć kierować się będą kreatywnym myśleniem. Już wkrótce zaprezentujemy Państwu wynik twórczych poszukiwań uczestników warsztatów,
 
Projekt „Pasja ukryta w drewnie” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt realizowany we współpracy z Placówką Wsparcia Dziennego.

 

Kalendarz wydarzeń

Październik 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM