Dzisiaj jest: 30 Maja 2020  |  Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty lutnicze, które poprowadził pan Andrzej Pancerz mistrz lutnictwa z Biecza. W czasie spotkania zaprezentował uczestnikom wykonane z drewna skrzypce oraz przedstawił kolejne etapy tworzenia instrumentu. Przy muzyce skrzypiec, na których zagrała Hanna Zając, uczestnicy na zwykłej desce z drzewa czereśniowego zamocowali strunę, następnie smyczkiem próbowali wydobywać dźwięki. Czy się udało? I czy to było możliwe?
Tak, próba zakończyła się sukcesem, w ten sposób lutnik włączył się w przygotowywanie bajkowych postaci i wspólnie z dziećmi  jedno z bajkowych drzew uczynił instrumentem smyczkowym.
Przygotowanie przez dzieci  drewnianego smyczkowego instrumentu zostało wyznaczone jako cel kolejnych warsztatów. W odkrywaniu muzyki zaklętej w drewnie uczestnicy zajęć kierować się będą kreatywnym myśleniem. Już wkrótce zaprezentujemy Państwu wynik twórczych poszukiwań uczestników warsztatów,

Projekt „Pasja ukryta w drewnie” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt realizowany we współpracy z Placówką Wsparcia Dziennego.

Maj 2020